Studiuj drugi kierunek na Wydziale -zapisy do 16 listopada 2015 r.

4- 5 listopada dr K. Marcol i dr K. Czerwińska odwołują zajęcia

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej

Z powodu wyjazdów służbowych w dniach 4, 5 listopada 2015 r. dr Katarzyna Marcol oraz dr Kinga Czerwińska odwołują zajęcia i dyżury.

Etnolodzy na Design Thinking Week

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej

Studenci etnologii, specjalności dziedzictwo kulturowe w sektorze kreatywnym, oraz absolwenci kierunku etnologia Uniwersytetu Śląskiego wezmą udział w dwudniowych  warsztatach w ramach DESIGN THINKING WEEK. Jest to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego opartego na pracy warsztatowej, który będzie miał miejsce w 13 różnych miastach Polski w dniach od 2 do 8 listopada 2015 r. Podczas warsztatów interdyscyplinarne zespoły podejmą próbę rozwiązania wybranych problemów społeczności lokalnych i w praktyce poznają podstawy Design Thinking.

dr hab. Maciej Kurcz -odwołane zajęcia

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej

W dniach 20-21 X odwołuje się zajęcia i dyżury dr. hab. M. Kurcza. Zajęcia te zostaną odpracowane w wyznaczonym przez prowadzącego terminie.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w sprawie przejawów ksenofobii i nietolerancji w Polsce

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej

Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, na swym 91 Walnym Zjeździe, odbywającym się z okazji jubileuszu 120-lecia działalności we Lwowie, mieście założenia, pragnie wyrazić stanowisko w kwestii będącej od początku przedmiotem poczynań badawczych i oświatowych jego członków – relacji między ludźmi. Dekady naszej działalności i doświadczeń nakazują nam zabranie zdecydowanego głosu w tej sprawie.