Śląska Służba Celna zaprasza na spotkanie

Śląska Służba Celna zaprasza na spotkanie

w Kampusie Cieszyn Uniwersytetu Śląskiego

We wtorek (2 czerwca) śląscy celnicy odwiedzą cieszyńskich studentów. To będzie wyjątkowe spotkanie. Celnicy pokażą zakazane pamiątki z podróży i towary podrabiane. Będą odpowiadać na pytania dotyczące ceł i podatków pobieranych przez Służbę Celną oraz przepisów dla podróżnych.

Serdecznie zapraszamy!

Cieszyn, 02.06.2015, godz. 10.00-14.00

Służba Celna dba o bezpieczeństwo finansowe nie tylko Polski, ale także Unii Europejskiej. Cła i podatki pobierane przez Służbę Celną to ponad 30 % budżetu państwa. W 2014 roku śląscy celnicy odprowadzili do budżetu prawie 3 miliardy złotych. Na co dzień funkcjonariusze w zielonych i czarnych mundurach pełnią służbę w urzędach i oddziałach celnych, gdzie zajmują się sprawami celnymi oraz akcyzą i podatkiem od gier hazardowych. Są obecni na poczcie w Zabrzu, lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, Euroterminalu w Sławkowie. Patrolują prewencyjnie bazary i targowiska. Na drogach naszego województwa kontrolują pojazdy, szukając kontrabandy. Każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby chronić rynek i społeczeństwo przed napływem towarów niebezpiecznych oraz skutecznie zwalczać oszustwa.

Izba Celna kampus cieszyn.pdf244.63 KB