header
Koło Animatorów Kultury
Instytut Nauk o Edukacji

Studenckie Koło Animatorów Kultury już od kilku lat z powodzeniem działa na wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, organizując różnego rodzaju imprezy kulturalne, rozrywkowe i warsztatowe.

Członkami Koła są w większości studenci specjalności animacja społeczno – kulturalnej, których pasją, oprócz studiowania teorii, jest wprowadzanie zdobytej wiedzy i umiejętności w życie. Efektem tych działań jest aktywizacja nie tylko studentów, ale również wykładowców, mieszkańców Cieszyna i gości odwiedzających miasto Trzech Braci.
Co roku Koło Animatorów jest współorganizatorem Andrzejek, Otrzęsin, cieszyńskiego Festiwalu Nauki i Cieszynaliów. W czasie dwóch pierwszych imprez członkowie Koła aktywnie działają na polu zarówno plastycznym, tworząc niezapomniane dekoracje i stroje, jak i rozrywkowym, przygotowując konkursy czy zadania. Z kolei czas Cieszynaliów i Festiwalu Nauki skupia się głównie na pracach warsztatowych, podczas których bardziej doświadczeni „kołowi” artyści przekazują innym swoją wiedzę dotyczącą m. in. fotografii otworkowej, bibułkarstwa, baniek mydlanych, masek gipsowych, kuglarstwa i wielu innych. Ponadto członkowie Koła dbają o pełen komfort uczestników tych imprez, włączając się do ekipy organizacyjno – porządkowej.
Naszym Członkom nie jest także obce współczucie dla potrzebujących i odtrąconych. Koło prowadziło działania animacyjne na terenie cieszyńskiego zakładu karnego, organizując spotkanie mikołajkowe dla osadzonych i ich rodzin. Ponadto członkowie Koła przyłączyli się do zbiórki darów dla Domu Samotnej Matki w Kielcach, karmy dla Przytuliska dla kotów w Goleszowie, a także organizacji kiermaszu „Free Yourself – Suit Yourself”, wspierającego schronisko w Cieszynie i stowarzyszenie Być Razem. Ponadto przyłączyliśmy się także do międzynarodowej akcji pisania listów w obronie więźniów politycznych i więźniów sumienia, organizowanej przez Amnesty International.
Studenckie Koło Animatorów Kultury działa bardzo prężnie, stawiając na rozwój nie tylko własny, ale i otoczenia. Jesteśmy pełni pasji, entuzjazmu i otwarci na nowe działania.

Podstawowe informacje nt. KAK
Przewodnicząca: Aleksandra Rogalska
Opiekun: mgr Jolanta Gisman-Stoch

 
Poczta
Książka teleadresowa
Rekrutacja
Nowa strona internetowa wydziału
Wideo
Warto przeczytać
PARTNERZY