Etnolodzy na Design Thinking Week
Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej

Studenci etnologii, specjalności dziedzictwo kulturowe w sektorze kreatywnym, oraz absolwenci kierunku etnologia Uniwersytetu Śląskiego wezmą udział w dwudniowych  warsztatach w ramach DESIGN THINKING WEEK. Jest to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego opartego na pracy warsztatowej, który będzie miał miejsce w 13 różnych miastach Polski w dniach od 2 do 8 listopada 2015 r. Podczas warsztatów interdyscyplinarne zespoły podejmą próbę rozwiązania wybranych problemów społeczności lokalnych i w praktyce poznają podstawy Design Thinking.

W Gliwicach (4-5 listopada 2015) nasi uczestnicy zmierzą się z wyzwaniem w zakresie efektywnego wykorzystania dorobku inżynierii medycznej dla społeczeństwa oraz projektowania produktów medycznych z perspektywy ich odbiorców, czyli pacjentów. Studenci raz absolwenci etnologii, uczestnicząc w warsztatach pt. Kreatywne projektowanie metodą Design Thinking produktów dla pacjentów, będą mieli możliwość wykorzystania metod badań etnograficznych w odkrywaniu motywacji konsumentów podczas podejmowanych decyzji i działań. Praca w zespołach interdyscyplinarnych z udziałem etnologów zmierza do znalezienia  innowacyjnego pomysłu, który rozwiąże konkretne problemy klientów, a tym samym powstania usługi mającej większe szanse na sukces.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,  prof. Lena Kolarska-Bobińska.

PLakat